1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Endonezya Muson sellerine internetten hazırlanıyor

Endonezya Muson sellerine internetten hazırlanıyor

Endonezya’da bir internet sitesi, doğal afetlerden etkilenen bölgelerin sosyal medya gönderilerini izleyip yanıt vermek için yapay zeka ve internet botlarını kullanıyor.

Endonezya Muson sellerine internetten hazırlanıyor

Hal Postası - Endonezya’da bir internet sitesi, doğal afetlerden etkilenen bölgelerin sosyal medya gönderilerini izleyip yanıt vermek için yapay zeka ve internet botlarını kullanıyor.

Endonezya Muson sellerine hazırlanırken yerel bir internet sitesi, Covid-19’la mücadele eden acil durum çalışanlarına ve bölge sakinlerine afet anlarında yardım edeceğini açıkladı. Site, doğal afetlerden etkilenen bölgelerin sosyal medya gönderilerini izleyip yanıt vermek için yapay zeka ve internet botlarından yardım alıyor. Daha sonra bu veriler, gerçek zamanlı olarak sel, yangın ve deprem gibi olayları haritalamak için kullanılıyor.

PetaBencana.id isimli site; sosyal medyada yayınlanan afetlerle bağlantılı kelimeleri izliyor ve yapay zeka destekli botlar vasıtasıyla, bölge sakinleriyle iletişim kurmak için sosyal medya mesajlaşma hizmetini kullanıyor.

270 milyon nüfuslu ve binlerce adadan oluşan bir takımada olan Endonezya, sahip olduğu 81 bin kilometrelik sahil şeridi sebebiyle her yıl sel ve tsunami tehlikeleriyle karşı karşıya kalıyor.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler