1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Elmalı yağmura kavuştu ama sahilde felaket oldu!

Elmalı yağmura kavuştu ama sahilde felaket oldu!

Antalya Elmalı’da çiftçi aylardır beklediği yağmura kavuştu. Ancak yağmurla beraber gelen dolu, sahil bandında felakete neden oldu. 

Elmalı yağmura kavuştu ama sahilde felaket oldu!

Hal Postası - Antalya Elmalı’da çiftçi aylardır beklediği yağmura kavuştu. Ancak yağmurla beraber gelen dolu, sahil bandında felakete neden oldu. 

kumluca-dolu-3.jpg

Antalya’nın yayla bölgelerinden Elmalı ilçesinde üreticilerin hasretle beklediği yağmur nihayet geldi. Ancak Elmalı’nın yaklaşık 6 aydır özlemle beklediği yağmur, sahil bandı için bir felaketle beraber geldi. 

BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Kent’in batı ilçelerinden Kumluca’da bugün öğle saatlerinde aniden başlayan fırtına ve dolu yağışı, seralarda, meyve bahçelerinde hatta yerleşim yerlerindeki ev ve işyerlerinde büyük hasar yarattı.

kumluca-dolu-1.jpg

Fırtınada otobüs beklediği durakta, durağın üstüne devrilmesiyle yaralanan 28 yaşındaki Gülseren Çiçek adlı vatandaş, hayatını kaybetti. Kaş ilçesinde de tarım arazileri, 10 dakika kadar süren dolu yağışından zarar gördü. 

ÇİFTÇİNİN SEZON UMUTLARI 14 DAKİKADA BİTTİ

Kumluca’da fırtınayla beraber başlayan ve sadece 14 dakika devam eden dolu yağışı, narenciye ve nar bahçeleri ile cam ve plastik seralarda büyük hasar yarattı. Ev ve işyerlerinin çatısını uçuran fırtına meyve dökümüne neden olurken, ceviz büyüklüğüne ulaşan dolu taneleri olgunlaşmış meyveleri de dalında parçaladı. 

kumluca-dolu-7.jpg

DENİZLİ’DE DE DOLU ZARARI

Bugün sabah saatlerinde Denizli’nin Merkezefendi ve Pamukkale ilçesinde de şiddetli bir dolu yağışı oldu. Çok sayıda araca zarar veren dolu, tarla ve bahçelerde de hasara neden oldu. 

Fırtına Kumluca Yeni Camii’nin minaresinin de yıkılmasına neden oldu. 

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler