1. HABERLER

  2. MEYVE

  3. Elma üreticisi ülkeler online toplantıda yeni sezona hazırlanacak

Elma üreticisi ülkeler online toplantıda yeni sezona hazırlanacak

Moldova, Sırbistan ve Ukrayna, 2020-2021 sezonundaki elma üretimi ve ihracat fırsatlarını çevrimiçi konferansta tartışacak.

Elma üreticisi ülkeler online toplantıda yeni sezona hazırlanacak

Hal Postası - Moldova, Sırbistan ve Ukrayna, 2020-2021 sezonundaki elma üretimi ve ihracat fırsatlarını çevrimiçi konferansta tartışacak.

Moldova, Sırbistan ve Ukraynalı ihracatçılar; 28 Temmuz 2020 günü düzenlenecek olan online konferansta, 2020-2021 elma sezonunda üretim süreci, alıcı ülkelerdeki talep durumu ve pazarın nasıl paylaşılacağı gibi konuları birlikte ele alacakları bir konferansta bir araya gelecek. 

28 Temmuz 2020 günü, saat 10.00’da (GMT +2) başlayacak “EastFruit Apple Outlook 2020/21” başlıklı konferansta, yeni sezonda, önemli elma alıcısı ülkelerden Rusya’nın ithal edeceği elma miktarı da masaya yatırılacak. 

Ayrıca Özbekistan, Gürcistan, Tacikistan, Kazakistan ve bölgedeki diğer ülkelerin elma pazarındaki durumları hakkında da raporlar paylaşılacak. Çin Halk Cumhuriyeti’nden sonra dünyanın en çok elma üreten ülkesi olan Polonya’nın gerçekleştireceği elma ihracatının ön tahmini de konferanstan sonra netlik kazanacak. Dünya'nın elma üretiminde üçüncü ülkesi ise Türkiye. Ancak Türkiye ürettiği elmanın ancak %5 kadarını ihraç edebiliyor. 

FAO tarafından da desteklenen çevrimiçi konferans, Zoom platformu üzerinden ücretsiz düzenlenecek. Konferansa çok sayıda katılım olması bekleniyor. O nedenle katılım formunun vakitlice doldurulması ve ön kayıt yaptırılması tavsiye ediliyor.  

Önceki ve Sonraki Haberler