1. HABERLER

  2. HAYVANCILIK

  3. Egeli & Co Doğa Tarım için Genpa Invest’in kararını bekliyor

Egeli & Co Doğa Tarım için Genpa Invest’in kararını bekliyor

Egeli & Co Tarım, konkordato sürecindeki bağlı ortaklığı Doğa Tarım’ı canlandırmak için Genpa Invest’in kararını bekliyor. 

Egeli & Co Doğa Tarım için Genpa Invest’in kararını bekliyor

Hal Postası - Egeli & Co Tarım, konkordato sürecindeki bağlı ortaklığı Doğa Tarım’ı canlandırmak için Genpa Invest’in kararını bekliyor. 

Egeli & Co Tarım Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ, bağlı ortaklığı Doğa Tarım Hayvancılık Gıda Pazarlama Sanayi ve Ticaret AŞ’nin (Doğa Tarım) büyükbaş hayvan besiciliği, damızlık hayvan alım satımı, süt besiciliği ve satışı alanlarındaki faaliyetlerinin yeniden canlandırmak üzere muhtemel finansör ortak olarak Genpa Invest GmbH i.G. (Genpa Invest) ile iyi niyet anlaşması imzalamıştı. 

Anlaşma kapsamında Genpa Invest, 60 gün süreli münhasırlık almış ve konkordato sürecindeki Doğa Tarım’da hukuki, mali ve teknik inceleme yaptırma, alacaklılar ile ön görüşme yapma ve şirket aktiflerini bağımsız eksperlere değerletme haklarına sahip olmuştu. 

Genpa Invest, Covid-19 karantina sürecindeki seyahat kısıtlamaları nedeniyle inceleme sürecinde aksamalar olmasına bağlı olarak münhasırlık haklarının süresinin 30 Eylül 2020 tarihine kadar uzatılmasını talep etti. 

Ancak Egeli & Co Tarım, münhasırlık süresini uzatmadı. Genpa Invest, tamamlayabildiği kadarıyla Doğa Tarım’la ilgili değerleme çalışmalarını analiz edip ortaklık kurup kurmama konusundaki yaklaşımını bildirecek. 

Genpa Invest olumlu yaklaşırsa, ortaklık görüşmeleri başlayabilecek. 

Önceki ve Sonraki Haberler