1. HABERLER

  2. SOFRA

  3. Dünyanın en pahalı patates cipsi: 5 adet cips 56 dolar

Dünyanın en pahalı patates cipsi: 5 adet cips 56 dolar

İsviçreli bira üreticisi şirket, kendi markasıyla dünyanın en pahalı patates cipsini sınırlı sayıda üretti.

Dünyanın en pahalı patates cipsi: 5 adet cips 56 dolar

Hal Postası - 5 adet cips derken, 5 paket gibi anlaşılmasın! Bildiğiniz 5 tek adet patates cipsinden bahsediyoruz. 

İsveçli S. Erik’s marka bira üreticisi şirket, yeni ürününün lansmanı sırasında yaptığı açıklamada ‘birinci sınıf biranın yanında tüketilecek birinci sınıf patates cipsi bulunmadığı' kararını vermiş ve kendi patates cipsini üretmeye başlamış. 

Siyah lüks bir ambalaj içinde açılan 5 adet cips yuvasına birer tane cips yerleştiren şirket, tamamı elde ve çok özel bir sosa bulanarak üretilen cipsleri için paket başına 56 dolar fiyat belirlemiş. Yani tek bir cips parçası, yaklaşık 11 dolar ediyor. 

TAM BİR İSKANDİNAV LEZZETİ

St. Erik’s cipsi üretilirken, Kuzey İsveç çam ormanlarından toplanmış matsutake mantarı, Faroe Adaları civarından toplanan bir tür deniz yosunu, Bjäre Yarımadası’ndan toplanmış dereotu, Leksand soğanı ve özel bir bira otu kullanılmış. Kullanılan patatesler ise Ammarnäs adlı çok az ama çok kaliteli patates üretilen özel bir bölgeden geliyor. Bölgede modern tarım yapma imkanı coğrafi nedenlerle mümkün olmuyor, bu nedenle tarımsal üretime dair her şey yine elle yapılıyor. 

SINIRLI SAYIDA ÜRETİLDİ

Şimdilik sadece 100 paket üretilen St. Erik’s cipsi, satışa sunulduktan hemen sonra tükenmiş. İkinci bir parti üretilip üretilmeyeceği henüz belli değil. Ancak pazarın bu tür süper lüks bir ürüne apaçık talebi var. 

Önceki ve Sonraki Haberler