1. HABERLER

  2. SU ÜRÜNLERİ

  3. Düden’de balık ölümleri: 10 işletme kapatıldı, 2,5 milyon lira ceza kesildi

Düden’de balık ölümleri: 10 işletme kapatıldı, 2,5 milyon lira ceza kesildi

Düden Çayı’nda kirliliğe neden olduğu tespit edilen 10 işletmenin faaliyetleri durduruldu, toplam 2 milyon 598 bin 797 TL idari para cezası uygulandı.

Düden’de balık ölümleri: 10 işletme kapatıldı, 2,5 milyon lira ceza kesildi

Hal Postası - Düden Çayı’nda kirliliğe neden olduğu tespit edilen 10 işletmenin faaliyetleri durduruldu, toplam 2 milyon 598 bin 797 TL idari para cezası uygulandı.

Antalya’nın Kepez ilçesinde bulunan Düden Çayı’nda, İl Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan incelemeler sonucunda, kirliliğe neden olduğu tespit edilen 10 işletmenin faaliyetleri durduruldu. Bahsi geçen işletmelere toplam 2 milyon 598 bin 797 TL idari para cezası uygulandı.

Antalya'da binlerce balığın ölümüyle ilgili Valilik talimatıyla Düden Çayı ve civarındaki atık geri kazanım tesislerinde denetim yapıldı. Denetimlerde geri kazanım tesislerinin yıkama sularını yaklaşık 70-80 metre derinlikte yeraltı suyuna verdiği tespit edildi. Tesislere faaliyet durdurma ve idari para cezası uygulanırken, söz konusu deşarj noktaları da kapatıldı.

Antalya Valiliği tarafından yapılan açıklamada; Düden Çayı’ndan kaynaklı koku ve köpük kirliliği üzerine Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü koordinasyonunda Devlet Su İşleri 13. Bölge Müdürlüğü, Antalya Büyükşehir Belediyesi, ASAT Genel Müdürlüğü ve Kepez Belediye Başkanlığı ile birlikte çalışma yapıldığı bildirildi. Ayrıca, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce Düden Çayı Düden Şelalesi mevkisinde su kirliliğinin ve balık ölümlerinin nedeninin tespiti için sudan ve balıklardan numuneler alınarak incelenmek üzere laboratuvarlara gönderildiği bilgisi de paylaşıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler