1. HABERLER

  2. SU ÜRÜNLERİ

  3. Dikili'de 10 bin yavru çipura denizle buluştu

Dikili'de 10 bin yavru çipura denizle buluştu

Dikili’nin denizlerindeki balık popülasyonunu artırmak amacı ile Dikili Belediyesi ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ortaklığında 10 bin yavru çipura suya bırakıldı.

Dikili'de 10 bin yavru çipura denizle buluştu

Hal Postası - Dikili’nin denizlerindeki balık popülasyonunu artırmak amacı ile Dikili Belediyesi ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ortaklığında 10 bin yavru çipura suya bırakıldı.

Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz’ün önderliğinde, Bademli yolu üzeri Dikili Amatör Balıkçılar Derneği çekek yerinden 10 bin yavru çipura suya bırakıldı. Proje kapsamında hedef, 100 bin yavru balığı denizle buluşturmak.

Etkinliğe ev sahibi yapan Başkan Adil Kırgöz, Dikili’nin dokusunun bir parçası olan denizler için gerekli her türlü çalışmayı hayata geçireceklerini söyledi. Kırgöz, “Deniz kirliliğine karşı verdiğimiz mücadelemizi önemsiyoruz. Bugün gerçekleştireceğimiz etkinliğimizin de bu mücadelenin bir parçası olduğuna inanıyoruz. Birçok hemşehrimizin rızık kapısı olan denizlerimizin bize sunduğu hazineyi doğru şekilde kullanmak için görevimizin başındayız. Bu kapsamda 10 bin yavru çipurayı denizlerimizle buluşturduk. Hedefimiz 100 bin yavru balığımızı bereketli sularımıza bırakmaktır” dedi.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler