1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çukobirlik pamuk fiyatını açıkladı: 4,75 lira

Çukobirlik pamuk fiyatını açıkladı: 4,75 lira

Çukobirlik, bu sezon pamuk için 4,75 lira/kg fiyat belirlediğini duyurdu. Candia çeşidi pamuğun fiyatı ise 4,85 TL/kg olacak. 

Çukobirlik pamuk fiyatını açıkladı: 4,75 lira

Hal Postası - Çukobirlik, bu sezon pamuk için 4,75 lira/kg fiyat belirlediğini duyurdu. Candia çeşidi pamuğun fiyatı ise 4,85 TL/kg olacak. 

Çukurova Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Çukobirlik) pamuk alım fiyatlarını açıkladı. Buna göre Çukobirlik, 2020 yılında hasat edilen pamuk için 4,75 lira fiyat ödeyecek. Kuruluş Candia çeşidi tüysüz pamuk için de 4,85 lira fiyat belirledi. 

Üreticilerin 2020 yılı pamuk fiyatı beklentisi 6 lira düzeyindeydi. Türkiye, her yıl giderek artan ithalat miktarıyla yurtiçindeki ihtiyacı karşılamaya çalışıyor. Öte yandan her sene çok sayıda üretici pamuk üretiminden çıkarak başka ürünlere yöneliyor ya da tümüyle sektörden çıkıyor. 

Bu tablo pamuk dışındaki başka ürünlerde de kendini gösterdi. Bu sene Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kayıtlarının süresi uzatılmış olmasına rağmen, süre dolana kadar önceki yıllarda çiftçi kaydı bulunan 280.000 çiftçi, 2020 yılında kayıt yaptırmadı. 

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler