1. HABERLER

  2. HAYVANCILIK

  3. Çiftçi ve sanayici çiğ süt fiyatını arttırmak üzere anlaştı: 3 TL

Çiftçi ve sanayici çiğ süt fiyatını arttırmak üzere anlaştı: 3 TL

Çanakkale, Balıkesir, Konya ve Bursa bölgelerinde bir araya gelen üretici temsilcileri ve sanayiciler, Gıda Komitesi’nin 2,80 TL olarak açıkladığı çiğ süt fiyatını 3 TL olarak uygulama kararı aldı.

Çiftçi ve sanayici çiğ süt fiyatını arttırmak üzere anlaştı: 3 TL

Hal Postası - Çanakkale, Balıkesir, Konya ve Bursa bölgelerinde bir araya gelen üretici temsilcileri ve sanayiciler, Gıda Komitesi’nin 2,80 TL olarak açıkladığı çiğ süt fiyatını 3 TL olarak uygulama kararı aldı.

Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru yaptığı açıklamada, çiğ süt için belirlenen ve 01 Ocak 2021’den itibaren geçerli olacak 2,80 TL’lik fiyatın 3 TL olması konusunda çiftçilerle sanayicilerin anlaşmaya vardığını belirtti. Karar; Çanakkale, Balıkesir, Konya ve Bursa gibi süt üretiminin yoğun olduğu bölgelerin üretici temsilcileri ve sanayicileri tarafından alındı.

Mutlu Doğru, konuyla ilgili olarak; 2,80 TL’lik fiyatın üretim maliyetlerini karşılamadığını, soğutma ve toplama bedelleri de dahil olmak üzere 3 TL olması konusunda üretici ve sanayici temsilcilerinin anlaşmaya vardığını ifade etti. Doğru, kararı alan üretici temsilcileri ve sanayicilere teşekkür etti.

Mutlu Doğru, kararın tüm bölgelerde ve tüm üreticiler için uygulanması amacıyla Ulusal Süt Konseyi’nin ve Tarım Bakanlığı’nın harekete geçmesini beklediklerini de sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler