1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çeşme yarımadasında hortum!

Çeşme yarımadasında hortum!

İzmir’de akşam saatlerinde yaşanan hortumda 16 kişi yaralandı. Özellikle Çeşme ve Alaçatı’yı etkileyen hortum sebebiyle çok sayıda hayvan telef oldu, tarım arazileri zarar gördü.

Çeşme yarımadasında hortum!

Hal Postası - İzmir’de akşam saatlerinde yaşanan hortumda 16 kişi yaralandı. Özellikle Çeşme ve Alaçatı’yı etkileyen hortum sebebiyle çok sayıda hayvan telef oldu, tarım arazileri zarar gördü.

İzmir'de hortum ve dolu yağışı yaşandı. Çeşme'de hortum nedeniyle ağaçların devrildiği, araçların savrulduğu ve evlerin çatılarının uçtuğu görülürken, hortum en çok Alaçatı Port bölgesini etkiledi. Hortum sırasında yaralanan 16 kişinin hastaneye götürüldüğü belirtildi.

HAYVAN DAMLARI YIKILDI

Alaçatı’da yaşanan hortumda, ilk belirlemelere göre 4 tekne battı. Bölgede bulunan tarım arazileri zarar görürken; çöken hayvan damlarının altında kalan onlarca küçükbaş hayvanın telef olduğu açıklandı.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, sosyal medya hesabından AFAD ve ilgili kurumların çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek “Durum stabil” dedi.

Yarımadanın Karaburun, Urla ve Güzelbahçe ilçelerinde ise dolu yağışı etkili oldu. Yağıştan, ekili alanlar da zarar gördü.

Etiketler : , , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler