1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çaykur’da üçüncü sürgün kotası 400kg/da

Çaykur’da üçüncü sürgün kotası 400kg/da

Çaykur, üçüncü sürgün döneminde üreticilerden dekar başına 400 kilogram çay alacağını bildirdi. Alımlar yarın başlıyor. 

Çaykur’da üçüncü sürgün kotası 400kg/da

Hal Postası - Çaykur, üçüncü sürgün döneminde üreticilerden dekar başına 400 kilogram çay alacağını bildirdi. Alımlar yarın başlıyor. 

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Çaykur) yaptığı yazılı açıklamada, 2020 yılı üçüncü sürgün dönemi çay alımlarının, 01 Eylül 2020 günü (yarın) itibarıyla başlayacağını ve üreticilerden bu sürgün döneminde dekar başı 400 kilogram çay alımı yapılacağını belirtti.

Çaykur çay alımlarıyla ilgili gerekli bilgilendirmeleri yaptıklarını ve tüm alım yeri ekiplerinin hazır hale getirildiğini bildirdi.

TESLİMATTA SALGIN TEDBİRLERİ

Açıklamada çay teslimleri sırasında salgın tedbirlerine uyulması yönünde uyarılar da yapıldı ve şöyle dendi, “Koronavirisün yayılma hızının artığı bu günlerde üreticilerimizden, alınan tedbirlere uymalarını ve ekiplerimizin yapacağı uyarı ve yönlendirmelere riayet etmelerini rica ediyor; çaylarını evsafına uygun, kaliteli ve aile fertleriyle birlikte kendilerinin toplamalarını bekliyoruz. Diğer sürgün dönemlerinde olduğu gibi bu sürgünde de üreticilerimizin anlayışlı yaklaşımları ve sahiplenmeleri neticesinde sorunsuz, bereketli hasat dönemleri yaşayacağımıza inanıyoruz.”

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler