1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çaykur üçüncü sürgünde 50 bin ton çay aldı

Çaykur üçüncü sürgünde 50 bin ton çay aldı

Çaykur, 1 Eylül’de başlayan üçüncü sürgün alımlarında 50 bin ton çay aldı. Yıl genelinde ise 569 bin ton çay alımı gerçekleşti.

Çaykur üçüncü sürgünde 50 bin ton çay aldı

Hal Postası - Çaykur, 1 Eylül’de başlayan üçüncü sürgün alımlarında 50 bin ton çay aldı. Yıl genelinde ise 569 bin ton çay alımı gerçekleşti.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Çaykur), 1 Eylül’den itibaren başlayan üçüncü sürgün alımlarında bugüne kadar 50 bin ton, yıl genelinde ise 569 bin ton çay alımı yaptı.

Çaykur’dan yapılan açıklamada, “Geçmiş yılların üçüncü sürgün dönemlerinde hiç olmadığı kadar, bu dönemde alım limitlerimizin üzerine çıkılarak ortalama 10 bin tonlar gibi günlük çay alımları gerçekleştirilmekte ve karşılığında tam kapasite üretim yapılmaktadır. Bilinmeli ki; sorunsuz, kesintisiz çay alımı ve üretimi yapabilmek için bütün idari ve teknik imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız” denildi.

Açıklamada ayrıca, “Teşekkül olarak pandemi döneminde aldığımız tedbirlere kararlılıkla devam edilmekte olup hastalık bulaşma veya bulaştırma riskini en aza indirebilmek için üreticilerimizin de maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet etmelerini rica ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler