1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Bursa’da kurulacak polimer tesisine devlet desteği

Bursa’da kurulacak polimer tesisine devlet desteği

Yürek Polimer tarafından Bursa’da kurulacak polimer/cips tesisi, 505 kişiye istihdam sağlayacak.

Bursa’da kurulacak polimer tesisine devlet desteği

Hal Postası - Yürek Polimer tarafından Bursa’da kurulacak polimer/cips tesisi, 505 kişiye istihdam sağlayacak.

3181 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı uyarınca, Yürek Polimer Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından Bursa'da yapılacak polimer/cips üretim tesisine, proje bazlı devlet yardımı verilecek.

YILDA 130 BİN TON ÜRETİM

Yürek Polimer Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından Bursa'da yapılacak, komple yeni yatırım niteliği taşıyan polimer/cips üretim tesisinin yatırımı Eylül ayında başladı. Tesisin 5 yıl içinde tamamlanması bekleniyor. Yatırım öngörülen sürede gerçekleştirilemezse, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu sürenin yarısı kadar daha ek süre verilecek.

Sabit yatırım tutarı 595 milyon 636 bin 178 lira olarak öngörülen projenin, 505 ilave istihdam sağlaması planlanıyor. Yatırım süresi sonunda yılda 129 bin 600 ton polimer/cips üretilecek.

ARAZİ TAHSİSİ DEVLETTEN

Yatırım projesine verilen destek paketinde, 10 yıl sigorta primi işveren hissesi desteği; gümrük vergisi muafiyeti; KDV istisnası; KDV iadesi; yüzde 100 vergi indirimi; yüzde 85 yatırıma katkı oranı; 10 yıl gelir vergisi stopajı desteği; azami 7,5 milyon lira nitelikli personel desteği; 10 yıla kadar 40 milyon lirayı aşmamak üzere enerji desteği ve yatırım yeri tahsisi sağlanacak.

Nitelikli personel desteği, her bir nitelikli personel için asgari ücretin aylık brüt tutarının 20 katını geçmemek üzere 5 yıl boyunca uygulanacak.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler