1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Bosch ve BASF ortak dijital teknoloji girişimi kurdu

Bosch ve BASF ortak dijital teknoloji girişimi kurdu

Bosch ve BASF, akıllı tarım çözümlerini tek bir kaynaktan küresel olarak pazarlamak ve satmak için ortak girişim anlaşması imzaladı.

Bosch ve BASF ortak dijital teknoloji girişimi kurdu

Hal Postası - Bosch ve BASF, akıllı tarım çözümlerini tek bir kaynaktan küresel olarak pazarlamak ve satmak için ortak girişim anlaşması imzaladı.

Almanya merkezli, kimya ve tarımsal ürün sektörlerinde de faaliyet gösteren BASF ile Bosch şirketleri, ortak girişim anlaşmasını 10 Kasım 2020 tarihi itibarıyla imzaladı. Akıllı tarım çözümlerini tek bir kaynaktan küresel olarak pazarlamak ve satmak amacıyla kurulan ortak girişim şirketi, 2021 yılının ilk çeyreğinde, Almanya'nın Köln kentinde kurulacak. Mali ayrıntıları açıklanmayan şirketin yüzde 50 ortaklıkla kurulduğu belirtildi.

Şirket yetkilileri; her iki şirketin uzmanlığını, son teknoloji donanım ve yazılım çözümleriyle birleştirmenin, çiftçilerin dijital çözümlerden yararlanmasını daha kolay hale getireceğini ifade etti. Ortak girişimin piyasaya süreceği ilk iki ürünün; tohumlama ve gübre reçeteleri ve Akıllı Püskürtme için gelişmiş dijital zeka ile Akıllı Ekim Çözümü (IPS) sisteminin bir versiyonu olacağı açıklandı.

Yerel koşullara bağlı olarak, şirketin geliştireceği uygulamaların bitki koruma ihtiyacını azaltması hedefleniyor. Akıllı Püskürtme ile, deneysel aşamada herbisit hacimlerinde yüzde 70'e varan azalma gözlendi.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler