1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bolu Dörtdivan TKK çiftçiye kışlık arpa sattı

Bolu Dörtdivan TKK çiftçiye kışlık arpa sattı

Bolu Dörtdivan Tarım Kredi Kooperatifi’nin üreticilere kışlık arpa sattığı ortaya çıktı.

Bolu Dörtdivan TKK çiftçiye kışlık arpa sattı

Hal Postası - Bolu Dörtdivan Tarım Kredi Kooperatifi’nin yaz döneminde üreticilere kışlık arpa sattığı ortaya çıktı.

Bolu Dörtdivan Tarım Kredi Kooperatifi’nin yaz mevsimi olmasına rağmen üreticilere kışlık arpa çeşidi sattığı ortaya çıktı.

Dörtdivan Tarım Kredi Kooperatifi’nden tarlalarına ekmek için arpa tohumu satın alan çiftçiler, Temmuz ayı gelmesine rağmen arpaların büyümemesinden şüphelenerek Dörtdivan İlçe Tarım Müdürlüğü’ne başvurdu.

ÜRETİCİ HAKLI ÇIKTI

İlçe Tarım Müdürlüğü yetkililerinin araştırmalarının ardından arpaların kışlık arpa olduğu ve bundan dolayı büyümediği anlaşıldı. Skandalın ardından olaya el koyan Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu raporlarda üretici haklı bulundu.

Hatanın düzeltilmesi için çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatifi ile mağduriyetlerinin giderilmesi yönünde görüşmeleri gerekiyor. Görüşmeden sonuç alınamaz ise, Gerede Adliyesi’ne toplu ya da bireysel dilekçe ile müracaat edilebilecek.

TARIM KREDİ KOOPERATİFİ ZOR DURUMDA

Teknik rapora istinaden, hukuki sürecin çiftçilerin lehine sonuçlanması bekleniyor. Bu durumda, Tarım Kredi Kooperatifi hem mahkeme masraflarını karşılamak hem de üreticilerin mağduriyetlerini gidermek durumunda kalacak.

Önceki ve Sonraki Haberler