1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Biobest Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi aldı

Biobest Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi aldı

Biobest, TSE tarafından verilen Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini almaya hak kazandı.

Biobest Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi aldı

Hal Postası - Biobest, TSE tarafından verilen Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini almaya hak kazandı.

Antalya’da faaliyet gösteren Biobest Polinasyon Sistemleri ve Biyolojik Mücadele Sanayi Ticaret AŞ, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini almaya hak kazandı.

Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi, sanayi kuruluşlarının, tesislerinde güvenli ve hijyenik üretim yaptıklarını belgeleyen bir sertifika. Belge sadece Covid-19 salgınıyla ilgili değil; salgın sonrası dönemde de firmaların güvenilir ve hijyenik üretim standartlarına uygunluğunu belgelendirecek. İşletmeler bu sertifika kapsamında denetlenecek. 

biobest-covid.jpg

Bu sertifikayı alan sanayi kuruluşlarının çalışanlarını, ziyaretçilerini, tedarikçilerini, bakım personelini korumaya ve korunmaya yönelik hijyen uygulamalarını, salgının önlenmesine yönelik kontrol tavsiyelerini yerine getirdiği belgelenmiş oluyor. 

Birçok biyolojik mücadele ürününü Türkiye’de üretmeye başlayan Biobest AŞ’nin Antalya’daki tesislerinde bir de PCR laboratuvarı bulunuyor. Şirketin aldığı Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi, 24 Eylül 2021 tarihine kadar geçerliliğini koruyacak.

Önceki ve Sonraki Haberler