1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bakanlık ile Kızılay arasında tarım protokolü imzalandı

Bakanlık ile Kızılay arasında tarım protokolü imzalandı

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Kızılay arasında yardıma muhtaç kişiler için tarım, hayvancılık ve gıda üretimi alanlarında bir işbirliği protokolü imzalandı.

Bakanlık ile Kızılay arasında tarım protokolü imzalandı

Hal Postası - Tarım ve Orman Bakanlığı ile Kızılay arasında yardıma muhtaç kişiler için tarım, hayvancılık ve gıda üretimi alanlarında bir işbirliği protokolü imzalandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye Kızılay Derneği arasında yardıma muhtaç kişiler için tarım, hayvancılık ve gıda üretimi alanlarında sosyo-ekonomik güçlendirme destekleri sağlamak için bir işbirliği protokolü imzalandı. Tarım ve gıda konularındaki çalışmaları desteklemek adına imzalanan protokol ile; Kızılay’a bağışlanan tarıma elverişli araziler üzerinde, yardıma muhtaç kişilerin tarımsal faaliyetlerde bulunması ve bu kişilerin tarımsal üretim yetenek ve kapasitelerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Ortak faaliyet alanlarındaki konularda eğitim, bilimsel araştırma ve geliştirme, tarımsal üretim, değer zinciri gibi teknik konuların geliştirileceği işbirliği kapsamında, üretilen ürünlerin yine yardıma muhtaç kişilere dağıtılması amaçlanıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler