1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bakan Pakdemirli: Destek ödemeleri hesaplara yattı

Bakan Pakdemirli: Destek ödemeleri hesaplara yattı

Tarımsal destekleme ödemeleri 26 Haziran itibarıyla üretici hesaplarına yatırıldı. Toplam ödeme tutarı 294 milyon 243 bin lira olarak hesaplandı. 

Bakan Pakdemirli: Destek ödemeleri hesaplara yattı

Hal Postası - Tarımsal destekleme ödemeleri 26 Haziran itibarıyla üretici hesaplarına yatırıldı. Toplam ödeme tutarı 294 milyon 243 bin lira olarak hesaplandı. 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çay Budama Tazminatı desteğinden, Uzanan Eller Projesine, Zeytin Bahçeleri Rehabilitasyonundan Organik Arıcılığa kadar 7 alanda daha üreticiye destek ödemelerinin 26 Haziran 2020 itibarıyla gerçekleştirildiğini duyurdu.

EN BÜYÜK DESTEK ÇAY BUDAMAYA 

Pakdemirli'nin verdigi bilglere göre, toplam 294 milyon 243 bin liralık destek ödemesi gerçekleştirildi. En büyük destek kalemi, 256 milyon 379 bin TL ile Çay budama tazminatı ödemeleri oldu. İkinci sırada, 27.5 milyon lira ile hayvan hastalıkları tazminatı yer alırken, kırsal kalkınma desteği altında yapılan ödemelerin tutarı 7.5milion lira oldu. 
Geleneksel zeytin bahçelerinin rehabilitasyonu projesi kapamında 422 çiftçiye 1.5 milyon lira destek sağlanırken, verilen toprak analizi desteği tutarı 1 milyon lira oldu.

Önceki ve Sonraki Haberler