1. HABERLER

  2. KARİYER / ATAMA

  3. Ayşe Ayşin Işıkgece Bakan Yardımcılığına atandı

Ayşe Ayşin Işıkgece Bakan Yardımcılığına atandı

TİGEM Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan Ayşe Ayşin Işıkgece, Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

Ayşe Ayşin Işıkgece Bakan Yardımcılığına atandı

Hal Postası - TİGEM Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan Ayşe Ayşin Işıkgece, Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

2021/36 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı uyarınca, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu görevden alındı. 

Mustafa Aksu’nun görevden alınmasıyla boşalan Bakan Yardımcılığı görevine, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Ayşe Ayşin Işıkgece atandı.

1968 yılında Ankara’da doğan Ayşe Ayşin Işıkgece. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümünden mezun oldu ve 1992 yılında İstanbul Üniversitesi’nde MBA tamamladı.

İş hayatına 1991 yılında GİMA AŞ’de Satın Alma Asistanı olarak başlayan Işıkgece, 1996-2016 yılları arasında Metro Cash & Carry’de aynı görevle çalıştı ve Metro’daki çalışma dönemini Taze Ürünlerden Sorumlu Satın Alma Grup Müdürü olarak 2016 yılında tamamladı. 2016-2018 yılları arasında CarrefourSA’da İcra Kurulu Üyesi ve CarrefourSA Gıda Kategori Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

İyi derecede İngilizce bilen Işıkgece, 18 Ağustos 2018'den bu yana TİGEM Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu.

Önceki ve Sonraki Haberler