1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ayhan Barut, Bekir Pakdemirli’yi istifaya davet etti

Ayhan Barut, Bekir Pakdemirli’yi istifaya davet etti

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye istifa çağrısında bulundu.

Ayhan Barut, Bekir Pakdemirli’yi istifaya davet etti

Hal Postası - TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye istifa çağrısında bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'yi istifaya çağırdı. Meclis kürsüsünde söz alan Barut; Pakdemirli’nin tarımı yönetemediğini, sorunlar derinleşirken çözüm üretmek yerine yaşananları sadece seyrettiğini kaydetti.

İYİ Parti'nin tarımla ilgili Grup Önerisi üzerine, kürsüde CHP Grubu adına söz alan Barut, “İktidara defalarca tarımsal üretime ve üreticiye destek verin diye haykırdık ama maalesef hiç oralı olmadınız. Salgınla birlikte ekonomik kriz derinleşti, çiftçimiz ise perişan oldu. Tarımda ise işler içinden çıkılmaz bir hal aldı” dedi.

“ÇİFTÇİNİN DEVLETTEN 211 MİLYAR LİRA ALACAĞI VAR”

Ayhan Barut; gübreden mazota, ilaçtan tohuma kadar üretim maliyetlerinin fahiş oranlarda arttığını ancak çiftçinin ürünlerinin para etmediğini ifade etti. Barut konuşmasında, tarım bütçesindeki desteklerin de geçen yılla aynı olacak şekilde 22 milyar lirada tutulduğuna vurgu yaptı.

Ayhan Barut, Tarım Kanunu'na göre çiftçinin devletten 211 milyar alacağı olduğunu iddia etti. Barut konuşmasını, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi istifaya davet ederek sonlandırdı.

Önceki ve Sonraki Haberler