1. HABERLER

  2. SEBZE

  3. Aydın Büyükşehir Belediyesi üreticiden 5 ton bamya satın aldı

Aydın Büyükşehir Belediyesi üreticiden 5 ton bamya satın aldı

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Koçarlı’da bamya üretimi yapan ve son 20 günde fiyatların yüzde 35 düşmesiyle mağdur olan üreticiden 5 ton bamya satın aldı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi üreticiden 5 ton bamya satın aldı

Hal Postası - Aydın Büyükşehir Belediyesi, Koçarlı’da bamya üretimi yapan ve son 20 günde fiyatların yüzde 35 düşmesiyle mağdur olan üreticiden 5 ton bamya satın aldı.

Koçarlı’da bamya üretimi yapan ve son 20 günde fiyatların yüzde 35 düşmesiyle mağdur olan bamya üreticisinin imdadına Aydın Büyükşehir Belediyesi yetişti. Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla, üreticinin elinde kalan 5 ton bamya satın alındı.

Daha önceki yıllarda portakal, patates, erik, nar ve çilek üreticilerinin tarlada kalan ürünlerini satın alarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıtan Aydın Büyükşehir Belediyesi, satın aldığı bamyaları da ihtiyaç sahibi ailelere dağıtacak.

KOOPERATİFLEŞME ŞART

Başkan Çerçioğlu'na teşekkür eden üreticiler, “Bazı kurumlar kooperatifleşmemiz için 3-4 yıl içerisinde destek vereceklerini söylüyor. Oysa bizim sorunlarımızın bugün çözüme kavuşması gerekiyor” diyerek serzenişte bulundu.

Bamyanın günlük toplanması gerektiğinin, toplanmadığı takdirde ürünün çöpe gittiğinin altını çizen üreticiler, onlarca mahallede binlerce vatandaşın bamyadan ekmek kazandığını söyledi. Üreticiler, düşen fiyatlar sebebiyle çalışanların ücretlerini ödemede zorlandıklarını da belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler