1. HABERLER

  2. HAYVANCILIK

  3. Atatürk Orman Çiftliği’nde yıllar sonra üretim yapıldı

Atatürk Orman Çiftliği’nde yıllar sonra üretim yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Orman Çiftliği arazisinde ekimini yaptığı Macar Fiğinin hasadını yaptı.

Atatürk Orman Çiftliği’nde yıllar sonra üretim yapıldı

Hal Postası - Ankara Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Orman Çiftliği arazisinde ekimini yaptığı Macar Fiği'nin hasadını yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 yıllığına kiralanan Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yıllar sonra ilk kez üretim yapıldı. Temizlenerek ekime hazır hale getirilen yaklaşık 300 dekarlık alanda ekilen ilk ürünler toplanırken, hayvan yemi olarak kullanılan ve kış şartlarına dayanıklı Macar Fiği tohumu ve yemlik balyalar başkentli çiftçilere dağıtılacak.

2.800 BALYA KABA YEM ELDE EDİLDİ
Macar Fiği ekerek hayvancılık yapan çiftçileri desteklemek istediklerini ve gelen talepleri değerlendirdiklerini söyleyen Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Fazıl Köremezli ise üretim hakkında, “300 dekarlık Atatürk Orman Çiftliği arazisinde bu yıl Macar Fiğinin ilk mahsül hasadını yapıyoruz. Ekimi yapılan Macar Fiği ve elde edilen Macar Fiği tohumu, hayvan yemi olarak kullanılmak üzere çiftçilere hibe edilecek. 2.800 adet civarında yemlik balya elde etmiş bulunuyoruz. Önümüzdeki yıllarda da farklı ürünlerle devam edeceğiz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler