1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Arjantinli çiftçiler, mısır ihracat yasağını protesto etmek için greve gidiyor

Arjantinli çiftçiler, mısır ihracat yasağını protesto etmek için greve gidiyor

Arjantinli çiftçiler, hükümetin mısır ihracatını geçici olarak askıya alma kararını protesto etmek için 11 Ocak itibarıyla greve gidecek.

Arjantinli çiftçiler, mısır ihracat yasağını protesto etmek için greve gidiyor

Hal Postası - Arjantinli çiftçiler, hükümetin mısır ihracatını geçici olarak askıya alma kararını protesto etmek için 11 Ocak itibarıyla greve gidecek.

Arjantinli çiftçiler, hükümetin mısır ihracatını geçici olarak askıya alma kararını protesto etmek için 11 Ocak itibarıyla greve gidecek. Konuyla ilgili açıklama yapan tarım dernekleri, ihracat yasağı kararının hem kendi çıkarlarına hem de ülke çıkarlarına zarar verdiğini belirtti.

Dernek temsilcileri, ihracat yasağı kararında değişiklik yapılmaması halinde 11 Ocak Pazartesi ile 13 Ocak Çarşamba arasında, 72 saatlik bir grev yapacaklarını duyurdu.

Arjantin'deki sığır ve kanatlı endüstrisi; hayvanları beslemek için ağırlıklı olarak mısır kullanıyor. Hükümet, getirdiği ihracat yasağı ile, stoklarda daha fazla mısır bulundurarak; hem gıda maliyetlerini hem de çiftlik hayvanlarını besleme maliyetlerini düşürmeyi amaçlıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler