1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Antep'te İpekyolu üzerinde baharatçılar sitesi yapılacak

Antep'te İpekyolu üzerinde baharatçılar sitesi yapılacak

Gaziantep'te tarihi İpekyolu üzerinde, bölge baharatçılarını bir araya getirmesi planlanan baharatçılar sitesinin, gastronomi turizmini de geliştirmesi bekleniyor.

Antep'te İpekyolu üzerinde baharatçılar sitesi yapılacak

Hal Postası - Gaziantep'te tarihi İpekyolu üzerinde, bölge baharatçılarını bir araya getirmesi planlanan baharatçılar sitesinin, gastronomi turizmini de geliştirmesi bekleniyor.

Gaziantep'te tarihi İpekyolu üzerinde, İstanbul’daki Kapalıçarşı konseptini model alan bir baharatçılar sitesi yapılıyor. Üreticilerin aynı çatı altında toplanmasını hedefleyen sitenin, gastronomi turizmini de canlandırması bekleniyor.

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Başkanı Mehmet Akınca, baharatçılar sitesinin Gaziantep’in gastronomi kimliğine doğrudan katkı sağlamasının yanı sıra, mesleki birlikteliğin güçlenmesi ve baharat ticaretinin yaygınlaşmasına da pozitif etkiler sağlayacağını kaydetti.

150 DÖNÜM ÜZERİNE İNŞA EDİLECEK

Gaziantep, Kilis ve İslahiye’de faaliyetlerini sürdüren baharat üreticilerini aynı çatı altında toplamayı hedefleyen Baharatçılar Sitesi, 150 dönüm alan üzerinde inşa edilecek. Site'de 60 ayrı üretim merkezi yer alacak. 

Önceki ve Sonraki Haberler