1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Antalya’da yoğunlaştırılmış süt fabrikası

Antalya’da yoğunlaştırılmış süt fabrikası

Türkiye’nin ilk yoğunlaştırılmış süt fabrikası Antalya’da üretime geçmek için gün sayıyor.

Antalya’da yoğunlaştırılmış süt fabrikası

Hal Postası - Türkiye’nin ilk yoğunlaştırılmış süt fabrikası Antalya’da üretime geçmek için gün sayıyor.

Özellikle Rusya Federasyonu’na bağlı topluluklar içinde hayli meşhur olan yoğunlaştırılmış süt, artık Türkiye’de de üretilecek. Antalya’da deneme üretimlerini tamamlayan Green Way adlı firma, ülkenin ilk ve tek yoğunlaştırılmış süt üreticisi olmak için gün sayıyor. Aynı isimle ürünlerini piyasaya verecek olan firma, Kasım ayından itibaren seri üretime başlayacak.

Yoğunlaştırılmış sütün, Türkiye’de daha çok süt reçeline benzer bir formda olduğunu ifade eden firma yetkilisi Gülmira Rıdvan, şunları söyledi: “Bu ürünü ilk kez bir Fransız pasta şefi icat etti. Süt, süt tozu, tereyağı ve şekerden imal ediliyor. Krema kıvamındadır ve ekmekle birlikte yenebildiği gibi pastacılıkta da kullanılır.”

green-way2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Antalya’da bulunan fabrikada deneme üretimlerini tamamladıklarını belirten Rıdvan, “Yaklaşık 10 milyon lira maliyetle kurduğumuz fabrikamızda önümüzdeki aydan itibaren seri üretime geçeceğiz. Ürünümüzü market zincirlerine vereceğimiz gibi doğrudan otellere de pazarlayacağız. Özellikle Rusya Federasyonu’ndan turistlerin yoğun ilgisini çekeceğini tahmin ediyoruz. Şimdiden sipariş için sıraya girenler var” dedi.

Ürünün tamamen doğal olduğunu belirten Gülmira Rıdvan, Antalya’da Kırkgöz Sanayi Sitesi’ndeki fabrikanın 6 saatte 10 ton üretim yapabildiğini vurguladı.

Sefa Seyitoğlu / Hal Postası

Önceki ve Sonraki Haberler