1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Antalya Orman Çiftliği’nin yapımına başlandı

Antalya Orman Çiftliği’nin yapımına başlandı

Kepez Belediyesi, Kirişçiler’de 200 dönüm alan üzerine kuracağı Antalya Orman Çiftliği’nin yapımını başlattı.

Antalya Orman Çiftliği’nin yapımına başlandı

Hal Postası - Kepez Belediyesi, Kirişçiler’de 200 dönüm alan üzerine kuracağı Antalya Orman Çiftliği’nin yapımını başlattı.

Kepez Belediyesi, Kirişçiler’de 200 dönüm alan üzerine kuracağı Antalya Orman Çiftliği’nin yapımını başlattı. Antalya Orman Çiftliği’nin arazisinde ekim alanları, mandıra, ziraat meslek lisesi ve meyve bahçeleri olacak. Ayrıca, tarımsal ve hayvansal üretimin, köy sosyal yaşamının ve eğitim bahçelerinin olacağı Antalya Orman Çiftliği’nin arazisinde zemin iyileştirme çalışmaları başladı. Çalışma sırasında arazi içerisindeki ağaçların korunmasına titizlik gösteriliyor.

TARIM MESLEK LİSESİ DE YAPILIYOR

Çiftliğin 20 bin metrekaralik alanına, ziraat okulu mantığı ile bir Tarım Meslek Lisesi de kurulacak. Lise, gelecek kuşakların tarımı profesyonel şartlarda, daha ustaca ve yeni teknolojileri kullanarak üretim yapmasını hedefliyor.

EKİM AYINDA TOHUMLAR ATILACAK

Antalya Orman Çiftliği’nde ilk tohumların Ekim ayında atılması planlanıyor. Geleneksel köy mimarisinin yaşatılacağı çiftlikte zeytin, narenciye, hububat, susam, üzüm ve pamuk yetiştirilecek. Ayrıca, küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık ile et ve süt üretimine de ağırlık verilecek.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler