1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Antalya BŞB faydalı böcek üretimine başladı

Antalya BŞB faydalı böcek üretimine başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 27 ton patates üzerinde, 3 milyon predatör avcı böcek ve 6 milyon parazitoit üretimine başladı.

Antalya BŞB faydalı böcek üretimine başladı

Hal Postası - Antalya Büyükşehir Belediyesi, 27 ton patates üzerinde, 3 milyon predatör avcı böcek ve 6 milyon parazitoit üretimine başladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi (BŞB), Yerelden Kalkınma hedefi doğrultusunda, tarımsal ilaçlamaya alternatif olarak üreticilere faydalı böcek desteğinde bulunacak. 27 ton patates üzerinde, 3 milyon predatör avcı böcek ve 6 milyon parazitoit üretimine başlayan Belediye; Haziran-Eylül ayları arasında salınımları yapılacak faydalı böcekler ile pestisit kalıntısının önüne geçilmesini ve ihracatta yaşanan kalıntı sorununa çözüm üretilmesini hedefliyor.

Antalya Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamında; üretilmesi hedeflenen böcek miktarı ile 35 bin dekar alanda 875 bin narenciye ağacı ya da 35 bin dekar alanda 1 milyon 750 bin nar ağacında biyolojik mücadele yapılması planlanıyor.

Üretilecek faydalı böcekler, turunçgiller ve narda ciddi kayıplara neden olan unlu bit zararlısıyla mücadelede kullanılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler