1. HABERLER

  2. HAYVANCILIK

  3. Ankara’da ücretsiz kuduz aşısı

Ankara’da ücretsiz kuduz aşısı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kuduz hastalığıyla mücadele kapsamında sahipli veya sahipsiz kedi köpekler için ücretsiz kuduz aşısı kampanyası başlattı.

Ankara’da ücretsiz kuduz aşısı

Postası - Ankara Büyükşehir Belediyesi, kuduz hastalığıyla mücadele kapsamında sahipli veya sahipsiz kedi köpekler için ücretsiz kuduz aşısı kampanyası başlattı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), kuduz hastalığıyla mücadele kapsamında sahipli veya sahipsiz kedi köpekler için ücretsiz kuduz aşısı kampanyası başlattı. Hayvanseverler, Büyükşehir Sağlık İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Kurtuluş, Gölbaşı ve Sincan'da bulunan tesislere götürecekleri sahipli veya sahipsiz kedi köpekleri 1 Eylül-31 Aralık 2020 tarihleri arasında ücretsiz aşılatabilecek.

YIL SONUNA KADAR ÜCRETSİZ

Hayvanlara İlk Yardım ve sokak hayvanları için Arta Kalan Gıdaları Toplama Projesi’ne imza atan ABB, Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğiyle Kuduz Hastalığının Kontrolü Projesi kapsamında sahipli veya sahipsiz kedi ve köpekler için ücretsiz kuduz aşısı kampanyası başlattı.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı Gölbaşı Geçici Hayvan Bakımevi, Sincan Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Kurtuluş Evcil Hayvanlar Sağlık Merkezi'nde 1 Eylül-31 Aralık 2020 tarihleri arasında, Ankaralı hayvanseverler sahipli veya sahipsiz kedi ve köpeklere ücretsiz kuduz aşısı yaptırabilecek.

5 BİN DOZ KUDUZ AŞISI YAPILACAK

Kampanyada 5 bin doz kuduz aşısının uygulanacak. Gelen talepler doğrultusunda 2021 yılı için de kampanyaya devam edilebileceği ifade edildi.

ABB’ye ait Gölbaşı, Sincan ve Kurtuluş Parkı içindeki birimlerde haftanın yedi günü sabah 08.00-16.00 saatleri arasında ücretsiz olarak hizmet sunulacak.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler