1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Alman çiftçiler Berlin’de traktörleriyle eylem yaptı

Alman çiftçiler Berlin’de traktörleriyle eylem yaptı

Almanya'nın çeşitli bölgelerinden başkent Berlin'e traktörleriyle gelen çiftçiler, Başbakanlık binası önünde toplanarak hükümetin tarım politikasını protesto etti.

Alman çiftçiler Berlin’de traktörleriyle eylem yaptı

Hal Postası - Almanya'nın çeşitli bölgelerinden başkent Berlin'e traktörleriyle gelen çiftçiler, Başbakanlık binası önünde toplanarak hükümetin tarım politikasını protesto etti.

Reuters Haber Ajansı’nda yer alan habere göre; Almanya'nın çeşitli bölgelerinden başkent Berlin'e traktörleriyle gelen çiftçiler, Başbakanlık binası önünde toplanarak hükümetin tarım politikasını protesto etti. Çiftçiler; “Gıda Bir Silah Değildir”, “Tarım endüstrisinden bıktık” ve “Ekolojik tarım, daha fazla iklim koruma” yazılı afiş ve pankartlarla tepkilerini dile getirdi.

Cumartesi günü Berlin’deki Başbakanlık binası ve Başbakan Angela Merkel'in partisi Hristiyan Demokrat Birlik'in (CDU) genel merkezi önünde gösteri düzenlendi. Gösteriye katılan çiftçiler ve çevre aktivistleri, federal hükümet ve Avrupa Birliği'ne (AB) tarım alanında köklü bir dönüşüm çağrısında bulundu.

Başbakanlık binası önünde toplanan çiftçiler, traktörleriyle konvoy oluşturdu. Eylemi örgütleyen çiftçi grupları; “Tarımda dönüşümü başlat” sloganı altında, destekçilerine, ayak izlerinin ve siyasi ifadelerinin yer aldığı fotoğraflarını gönderme çağrısında bulunmuştu. Pandemi koşulları nedeniyle katılımın az olduğu protestoda, eyleme katılanlar, Başbakanlık binası önünde yaklaşık 10 bin ayak izi bıraktı.

Önceki ve Sonraki Haberler