1. HABERLER

  2. SANAYİ

  3. Alman biracılar devletten mali yardım istedi

Alman biracılar devletten mali yardım istedi

Alman bira üreticileri, hükümetin Covid-19 salgını nedeniyle zor günler yaşayan bira fabrikalarına mali yardım yapması konusunda çağrı metni yayınladı.

Alman biracılar devletten mali yardım istedi

Hal Postası - Alman bira üreticileri, hükümetin Covid-19 salgını nedeniyle zor günler yaşayan bira fabrikalarına mali yardım yapması konusunda çağrı metni yayınladı.

Alman bira üreticileri, Covid-19 salgını nedeniyle mali zorluklar yaşayan bira fabrikaları için hükümetten yardım istedi. Almanya’da pandemi dolayısıyla kapalı olan bar, otel ve restoranlar nedeniyle azalan bira satışlarının, fabrikaları mali yönden iflasa sürüklediği açıklanırken; hükümetin bar ve iş yerlerine yaptığı yardımları bira fabrikalarına da yapması konusunda çağrı yapıldı.

Yaklaşık 300 bira fabrikasının imzaladığı çağrı metninde, her geçen gün daha fazla bira fabrikasının batma noktasına geldiği belirtildi. Danimarkalı bira üreticisi Carlsberg, Bitburger Braugruppe, Krombacher ve Paulaner Brauerei'nin de aralarında bulunduğu imzacılar, bugüne kadar oluşan zararın milyonlarca Avro’yu bulduğunu ifade etti.

Bira fabrikaları yayınladıkları çağrı metninde; mağazalardaki şişelenmiş bira satışlarının, konaklama sektöründe kaybedilen satışları ve ihracatı telafi etmediğini söyledi.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler