1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ali Çandır: Akdeniz Üniversitesi ile işbirliğine hazırız

Ali Çandır: Akdeniz Üniversitesi ile işbirliğine hazırız

ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Antalya’yı tarımda daha ileriye taşımak için Akdeniz Üniversitesi ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Ali Çandır: Akdeniz Üniversitesi ile işbirliğine hazırız

Hal Postası - ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Antalya’yı tarımda daha ileriye taşımak için Akdeniz Üniversitesi ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci ile birlikte Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Özlenen Özkan’ı ziyaret etti.

Çandır görüşme sırasında, Antalya’nın müthiş bir tarım potansiyeline sahip olduğunu, bunun tam kapasite değerlendirilmesi halinde kentin kazanacağını kaydetti. Ali Çandır, “Kentimizde tarımı başka bir yere evirelim istiyoruz. Bunun için Üniversite ile işbirliği yapmaya hazırız” dedi.

Zeytinpark, YÖREX gibi Borsa’nın çalışmalarında işbirliği yapmak istediklerini söyleyen Çandır, Zeytinpark Ziraat Fakültesi’nin tarımsal laboratuar haline gelebileceğini ifade etti. EXPO2016 Sergi alanının atıl vaziyette beklediğini belirten Çandır, kentin dinamiklerinin, ortak akılla en iyi şekilde kente kazandırabileceğini vurguladı.

EXPO 2016 SAĞLIK SEKTÖRÜNE KAZANDIRILABİLİR
 

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ise, Üniversitesi’nin tarımda olması gereken yerde olmadığını kaydetti.

Özkan, “Her alanda Üniversitemizin birikimini şehre yansıtalım istiyoruz. Halka dokunan projeler yürütmekten yanayız. Bu konuda Borsamızla çeşitli konularda işbirliği yapabiliriz” diye konuştu. Antalya’da tarımın önemli bir sektör olduğuna dikkat çeken Özkan, bu potansiyelin akademinin bilgi birikimiyle daha üst seviyeye çıkarılabileceğini söyledi.

Özkan, EXPO 2016 sergi alanının sağlık sektörü için değerlendirebileceğini de gündeme getirdi. Sağlık turizminin kitle turizminden çok daha fazla kazandıran bir alan olduğuna dikkat çeken Özkan, Antalya’nın sağlık alanındaki yüksek potansiyelinin turizm alanında değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Çandır, Özkan’a Zeytinpark’ın ürünlerinden oluşan hediyeliği takdim etti.

Önceki ve Sonraki Haberler