1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ABD’de tarımsal veri tartışması: Çiftlik Bürosu, Bakanlığı şeffaflığa davet etti

ABD’de tarımsal veri tartışması: Çiftlik Bürosu, Bakanlığı şeffaflığa davet etti

Amerikan Çiftlik Bürosu, Tarım Bakanlığı'nın yayımladığı mahsul raporlarına çiftçilerin duyduğu güvenin azaldığını açıklarken, Bakanlığı şeffaflığa davet etti.

ABD’de tarımsal veri tartışması: Çiftlik Bürosu, Bakanlığı şeffaflığa davet etti

Hal Postası - Amerikan Çiftlik Bürosu, Tarım Bakanlığı'nın yayımladığı mahsul raporlarına çiftçilerin duyduğu güvenin azaldığını açıklarken, Bakanlığı şeffaflığa davet etti.

Amerikan Çiftlik Bürosu, Tarım Bakanlığı'nın (USDA) yayımladığı mahsul raporlarına çiftçilerin duyduğu güvenin azaldığını açıkladı. Bakanlığın kullandığı teknolojileri modernize etmesi ve daha doğru verilerle yeniden çiftçilerin güvenini kazanması gerektiği vurgulandı.

Çiftlik Bürosu; 4 ay süren incelemelerinin ardından, USDA’nın Ulusal Tarım İstatistikleri Servisi (NASS) tarafından yayımlanan raporlarına ilişkin tavsiyelerde bulundu.

Büro, USDA'nın son 2 yıldaki bazı arz tahminlerinde; 2019'da ekimi geciktiren tarihi sel de dahil olmak üzere, kısmen olumsuz hava koşullarından kaynaklanan büyük değişiklikler olduğunu belirtti. Açıklamada, USDA'nın mahsul revizyonlarının piyasada dalgalanmaya neden olduğu ve çiftçilerin Bakanlığın güvenilirliğini sorgulamaya başladığı  ifade edildi.

Çiftlik Bürosu, USDA'nın raporlarının metodolojisini daha net açıklaması ve önceki tahminlerde yapılan büyük revizyonları vurgulaması gerektiğini söyledi. Ayrıca hükümetin, yüksek hızlı bilgisayarların ve algoritmaların hakim olduğu pazarlara ayak uydurmaya yardımcı olmak için teknolojisini ve yazılımını geliştirmesi önerildi.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler