1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ABD azınlık çiftçilere 5 milyar dolar destek verecek

ABD azınlık çiftçilere 5 milyar dolar destek verecek

ABD’de azınlıkta kalan siyahi, yerli ve İspanyol çiftçilere 5 milyar dolar destek sağlamak amacıyla, 2 yasa tasarısı gündeme alındı.

ABD azınlık çiftçilere 5 milyar dolar destek verecek

Hal Postası - ABD’de azınlıkta kalan siyahi, yerli ve İspanyol çiftçilere 5 milyar dolar destek sağlamak amacıyla, 2  yasa tasarısı gündeme alındı.

ABD’de, hükümetin daha önce açıkladığı 1,9 trilyon dolarlık Covid-19 teşvik paketine, azınlıkta kalan çiftçiler de dahil edildi. Georgia Eyaleti Senatörü Raphael Warnock’un sunduğu “Renkli Çiftçiler İçin Acil Yardım” yasa tasarısından; ABD’de beyaz çiftçilerle aynı şartlara ve arazilere sahip olamayan siyahi, yerli ve İspanyol çiftçiler yararlanacak. Tasarı ile azınlıkta kalan çiftçilere nakit ödeme, hibe ve kredi sağlanacak.

Gündeme gelen ikinci yasa tasarısı ise “Siyah Çiftçiler İçin Adalet” oldu. New Jersey Eyaleti Senatörü Cory Booker tarafından meclise sunulan tasarı; siyahi çiftçilere 160 dönümlük arazi hibesini ve avantajlı kredi kullanımını kapsıyor. Tasarı aynı zamanda; büyük et paketleme şirketlerinin sektörü manipüle etmemesi, hayvancılığın iyileştirilmesi ve tarım yoluyla iklim değişikliğini ele almak için yerel gıda ve koruma programlarına yönelik finansmanı arttırmayı içeriyor.

İki yasa tasarısının da onaylanması halinde siyahi, yerli ve İspanyol çiftçilere 5 milyar dolarlık maddi destek sağlanmış olacak.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler