1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 71 projeye 71 milyon lira hibe

71 projeye 71 milyon lira hibe

Bekir Pakdemirli, AB Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında, 71 projeye 71 milyon TL hibe verileceğini açıkladı.

71 projeye 71 milyon lira hibe

Hal Postası - Bekir Pakdemirli, AB Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında, 71 projeye 71 milyon TL hibe verileceğini açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, IPARD-II Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Destekleri 8. başvuru çağrısı, 2. grup sonuçlarının belli olduğunu belirterek, bu kapsamda destek almaya hak kazanan 71 projeye 71 milyon lira hibe sağlanacağını açıkladı.

Bakan Pakdemirli, yerinde üretim, yerinde işleme ve yerinde kalkınma anlayışıyla, kırsaldaki yatırımları desteklemeye devam ettiklerini bildirdi.

183 MİLYONLUK YATIRIM

IPARD-II kapsamında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun çeşitli sektördeki yatırımlara yüzde 40 ile yüzde 70 arasında hibe desteği verdiklerini dile getiren Pakdemirli, şöyle konuştu:

“Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumumuzun uyguladığı IPARD II Programı çerçevesinde 25 Kasım 2019 tarihinde yayımlanan 8. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında uygun bulunan projelerin 2. grup sonuçları belli oldu. Buna göre, tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması sektöründe açıklanan 71 adet projeye 71 milyon TL hibe desteği sağlanacak. Bu hibe sayesinde kırsalda 183 milyon TL tutarında yatırımın hayata geçirilmesi hedefleniyor.”

Hibe alacak projeler, tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasıyla ilgili fiziki varlıklara yönelik yatırımları ilgilendiriyor.

Buna göre, açıklanan projelerin 43'ü süt işleme tesisi ve süt toplama merkezi, 3'ü kırmızı et işleme ve kesimhane, 4'ü kanatlı eti işleme ve kesimhane, 1'i su ürünleri işleme, 20'si meyve-sebze işleme ve soğuk hava deposu yatırımlarını kapsayacak.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler