1. HABERLER

  2. ARICILIK

  3. 5. Arıcılık Kongresi 1 Kasım'da başlıyor

5. Arıcılık Kongresi 1 Kasım'da başlıyor

5. Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi, 01- 05 Kasım 2016 tarihleri arasında Fethiye - Ölüdeniz’ de düzenlenecek.

5. Arıcılık Kongresi 1 Kasım'da başlıyor

Hal Postası - 5. Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi, 01- 05 Kasım 2016 tarihleri arasında Fethiye - Ölüdeniz’ de düzenlenecek.

Kongre sürecinde sektörün uluslararası düzeyde tüm paydaşlarının buluşması ve arıcıların teorik bilgi edinmelerinin yanı sıra uygulama ile ilgili konularda da deneyimlerini arttırmaları hedefleniyor. 5. Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi”nde çağrılı bildirilerin yanı sıra, Bilim Kurulu tarafından seçilen konu başlıkları hakkında sözlü ve poster bildiriler de sunulacak. 

Bu yıl kongre kapsamında ilk kez kurulacak olan Özel Soru Masası’nda arıcılar, konusunda uzman kişilerle her türlü sorunlarını tartışma fırsatı bulacaklar. Bu yıl üreticiler de akademik programda yer bulacaklar. Üreticilerin tecrübelerini anlattığı sunumlardan 4’ü seçilerek bildiri programına alınacak. 

2014 yılında başlatılan “Sektör Konuşuyor” paneli 2 ayrı günde TAB ve APIMONDIA kontrolünde bu yıl da gerçekleştirilecek. Kongre sırasında bir de bal yarışması düzenlenecek. 

Önceki ve Sonraki Haberler