06.04.2018
Cuma

Antalya Ticaret Borsası (ATB), organ seçimlerinin ikinci aşaması olan yönetim kurulu, disiplin kurulu ve TOBB delegeliği seçimi için sandık başına gitti. ATB’nin iki dönemdir başkanlığını yürüten Ali Çandır, yeniden yönetim kurulu başkanlığına seçildi.

Antalya Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda yapılan seçimde, Muratpaşa İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yönetim kurulu, disiplin kurulu ve TOBB delegeliği için 3 sandık kuruldu. 2 Nisan Pazartesi günü meclise seçilen 19 üye “hayırlı olsun” dileğinde bulunarak oy kullandı. Ali Çandır ATB Yönetim Kurulu Başkanı seçilirken, Halil Bülbül, Süleyman Ersan, Hüseyin Simav ve Cüneyt Doğan yönetim kurulu asil üyesi olarak seçildi. Yönetim kurulu yedek üyeliğine Murat Köseoğlu, Selçuk Çelebi, Abdullah İnan, Sedat Ekici seçildi.

Sandıktan Hüseyin Simav, Ragıp Gök, Hakkı Ergin Civan, Nuri Büyükselçuk TOBB genel kurul delegesi olarak çıkarken, TOBB genel kurul yedek delegeliğine Selçuk Çelebi, Sedat Ekici, Muzaffer Aydoğan, Tuncay Özden seçildi.

Antalya Ticaret Borsası Disiplin Kurulu asil üyeliğine Burak Gönen, Nurettin Babaoğlu, Hasan Turul Gençer, Nuri Cengiz, Mehmet Ali Can, Mehmetcan Çalık seçilirken, disiplin kurulu yedek üyeliklerine sandıktan Rasim Bülbül, Mustafa Çetin, Erhan Büyükkasap, Ömer Gündeşlioğlu, Halil Emrah Doğan, Mehmet Ali Ersan çıktı.

Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, organ seçimlerinin ikinci etabını tamamladıklarını belirterek, “Üyelerimizin seçtiği meclis üyelerimiz bugünkü seçimde yönetim kurulu ve meclisimize 4 yıllığına görev verdi, ayrıca disiplin kurulu ve TOBB delegelerimiz belirlendi. Ben üyelerimize, meclis üyelerimize bize destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bundan sonra daha fazla çalışmaya ihtiyaç olduğunu vurgulayan Borsa Başkanı Ali Çandır, “Fark yaratıcı çalışmalarımızla gerek ülkemiz, gerek kentimiz, gerek tarım sektörümüz için daha fazla çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü bizim daha fazla çalışmaya, daha çok üretmeye ihtiyacımız var. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun liderliğinde iş dünyamız için üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

ATB, Ali Çandır başkanlığında geçirdiği dönemlerde Antalya’da dikkat çekici projeler yürüttü. Bunlar arasında sadece kentte değil; yurt sathında büyük başarı kazanan YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı bilhassa önem taşıyor. Fuar kapsamında yürütülen çalışmalar sayesinde onlarca yöresel ürün coğrafi işaret tescili ve menşe adı koruması aldı. Sayısız ürün ise ulusal ölçekte pazarını geliştirme fırsatı buldu.

Daha önce Vakıf Zeytinliği adıyla anılan kentin ortasındaki geniş yeşil alan da ATB’nin girişimiyle, muhtelif rant projelerine malzeme olmaktan korunmuştu. ATB öncülüğünde oluşturulan güçbirliği bugün Zeytinpark markasıyla arazi üzerinde zeytinle ilgili çeşitli bilimsel çalışmalar yürütüyor. Zeytinpark aynı zamanda kamuya açık bir mesire alanı olarak da kullanılıyor.

Borsa’nın istihdam ve mevsimlik işçilerin hukuki statüsü ve sosyal haklarıyla ilgili çalışmaları da öne çıkan işlerinden oldu.

Etiketler:

atb, antalya ticaret borsası, yörex, zeytinpark, borsa, ali çandır, antalya
 
KÖŞE YAZILARI
© 2018 www.halpostasi.com